Jdi na obsah Jdi na menu
 


     Byl květen roku 2004 a na zábavě v Dubanech hraje místní legenda Quercus. Spáča potkává Tonyho a Kaviho. Kluci mají společný sen. Založit kapelu. Na druhej den; úderem desáté hodiny se Tony a Kavi stavují pro Spáču. Ten ještě s kocovinou bere kombo a kytaru a vyráží do Vrbátek k Tonymu zajamovat. U Tonyho jsou všichni členové. Tedy Tony (basa,zpěv), Spáča (kytara,zpěv), Tom (bicí), Kavi (kytara) a Lukáš (kytara). Asi o týden později si Tom konečně pořizuje bicí nevalné značky Stagg a může se začít. První věc (jmenovala se „osobní prohra“) je otřesná, ale přesto jí všichni členové milují. Hrají ji v místní Sokolovně kde jí uslyší pár dobrejch duší a taky Yakub (ex-H.Q.). Tom dostává novou sadu bicích značky Amáti.Yakub je na příští zkoušce s kapelou a vymýšlí jí hudbu pro druhý song. Naučí členy pár triků a nechá je doplnit si text. Kapela už konečně ví jak na to a sype jeden otřesnej song za druhým. Hádá se o jméno kde padali názdy jako „bažanti“ nebo „T.N.S.“ (továrna na sračky). Nakonec se ujímá „irony of destiny“. Na konci léta 2004 odchází z kapely Kavi a posléze i Lukáš. Pokračuje se ve třech.

     Jednoho krásného dne hrají kluci na střeše domu kde si jí vyfotí jeden místní člověk a kapela se poprvné dostává na internet. Uskuteční první koncert v místní hasičárně. Prosinec 2004 přichází do kapely Igi (ex-kulehryz), který umí dobře zpívat, ale kytara mu dělá ještě trošku problémy. Chodí na hodiny kytary a vypracuje se v dobrého hráče. Donáší do kapely hitové věci jako „hospodská“ nebo „rodičovská“. Kapela stále nemá název. Přechodný vší „Irony of Destiny“ už nikomu nesedí a tak jednou cestou domů řekne Igi „abnormál“ a to se okamžitě ujímá. Songy se pomalu kupí a kapela nahrává své demo „neasi“ (neasi protože se to slovo v té době stále v kapele používalo) v Náměšti na Hané. Nahrávka není vůbec kvalitní, ale songy jako „globál“ nebo „růžovej panter“ se ujímají. Nějakou náhodou se kapele podaří hudebně doprovázet školní den na místním hřišti. Písně typu „odpadky“ s textem „..a tak kurva co je starosti mám svoje..“ se vymikají kontrole a místní kantoři se jen znechuceně koukají. Kapela se motá od ničeho k ničemu až do prvního oficiálního koncertu (24.11.2005) v Olomoucké Ponorce. Je nejvíc narváno. Kapela si získává nějaké nové fans hlavně díky vyzáži. V kapele to, ale nějak skřípe a je jasný, že Tonyho to nebaví. Oznamuje všem, že končí ale říká, že ještě odehraje koncert který už byl domluvený. Jenže před odjezdem klukům oznamuje, že s nima nikam nepojede. A tak vystává otázka. Co teď? Igi to nevidí nijak černě a tak se koncert (15.4.2006) hraje bez Tonyho.

     Kapela je opět jen v tří člené sestavě, ale bohužel bez basy. Nahrává své první cd „Street kids“ ve studiu Cuskov. Kolem této doby kluci prožívají nejortodoxnější období a tak každej koncert zdobí postavený číra. Je Červen 2006 a do kapely se přidává nový Baskytarista Peťan. Kapela zahraje pro ni důležítý koncert na festivalu Recykl a v Olomouckém klubu AMC. Pak už je to jako na běžícím pásu až do Února 2007. Kdy během koncertu na kapelu začnou lidi házet láhve a popelníky. Igi je opilej, Spáča na podiu už jen tak pochoduje a zbytek kapely je znechucenej. Probíhají nějaký diskuze kam se to všechno ubírá. Nakonec kapelu (3.3.07) opouští Igi. Spáča je z toho smutnej, protože si dává za vynu, že mu nedal víc prostoru k vyjádření. Kluci zase zůstávají jenom tři.

     Měsíc na to ovšem natáčí album „unromantic“ kde se Spáča s Peťou ujímají mikrofónu místo Igiho. Kritika album rozcupuje, protože je hlavně o lásce. Přesto je vidět že se kapela hudebně dostala dál. 26.6.007 se do kapely přidává nový kytarista Ondy. Abnormál už vyjíždí i dál za hranice okresu a to např. Brno, Praha. V Olomouckém Mitrilu se účasní benefice pro dětský domov a zahraje tento rok i s maďarskou Aurorou.

     Je rok 2008. Koncerty se nějaký najdou a jede se hrát i do Jindřichova Hradce z čehož jsou Abnormál natšeni, protože nečekali že by je tam mohl někdo znát. V současné době se kupý nový materiál na nové cd..

Výstřižek z novin reagující na IGIho a Spáču (z koncertu Visáčů)

některý věci tam převrátili ale znáte to...